AKTUALNOŚCI

W dniu 15 października 2015r. Zespół Szkół Samochodowych obchodził Dzień Patrona oraz Dzień Sportu. Klasy pierwsze pod opieką wychowawców rozwiązywały test dotyczący wiedzy o inż. Tadeuszu Tańskim i obejrzały „Krótki film o Samochodówce”. Kolejnym zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej formie, dotyczącej patrona szkoły. Test i prace plastyczne zostały ocenione przez organizatorów. Najlepszy plakat wykonała klasa 1bT. Następnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

Pierwszy odbył się BIEG OTWARTY O PUCHAR PATRONA SZKOŁY, w którym oprócz zwycięscy biegu miał zostać wyłoniony również najlepszy biegacz z klas pierwszych. Problem sam się rozwiązał, ponieważ miejsce pierwsze zajął Michał Niespodziany z klasy 1et. Na drugim miejscu podium stanął Mikołaj Ratka z klasy 4BT, a na trzecim Michał Gajewski z klasy 1et. Kolejnym punktem programu była dyscyplina MECHANIK SAMOCHODOWY NA SPORTOWO, która odbywała się na terenie Warsztatów Szkolnych. Trzyosobowe reprezentacje klas miały za zadanie wykazać się umiejętnościami manualno-technicznymi, sprawnościowymi oraz rozwiązać proste działania matematyczne. Uczniowie byli oceniani przez nauczycieli zajęć praktycznych i matematyki. W tej rywalizacji najlepszą okazała się klasa 1az w składzie: Jacek Biderman, Norbert Marcinkowski i Norbert Marciniak, za którą otrzymała puchar Mistrza Szkoły w Wieloboju Mechanika. Miejsce drugie należało do Adriana Leonharda, Mariusza Lissonia i Michała Adamskiego z klasy 4dt, natomiast 3 miejsce zajęła klasa 2az czyli Dawid Turguła, Michał Tycner i Przemysław Porzegowski. W tym samym czasie, gdy młodzi mechanicy sprawdzali swoją wiedzę techniczno - matematyczną, w sali gimnastycznej odbywał się TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Po zaciętej walce na boisku piłkarskim, puchar trafił
w ręcę chłopców z klasy 3bz. Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 3ct, a miejsce trzecie klasa 2dt.
Wszystkim uczniom biorącym czynny udział w obchodach Dnia Patrona i Sportu dziękujemy i gratulujemy sukcesów!