II Edycja programu SZACUN DLA ZAWODOWCÓW. Celem całej akcji i imprezy ARENA ZAWODÓW jest szerzenie świadomości, iż to właśnie wykształcenie zawodowe i techniczne ułatwia start na rynku pracy. Szkolnictwo zawodowe na wysokim poziomie, sprawnie współpracujące z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy, jakie oferuje nasze miasto, to oferta warta poznania.

W tym roku Zespół Szkół Samochodowych, jako największa szkoła specjalizująca się w kształceniu przyszłych pracowników branży samochodowej pełnił funkcję koordynatora wyspy TRANSPORT. W skład wyspy wchodziły zawody takie jak: Technik pojazdów samochodowych, Mechanik pojazdów samochodowych, Elektromechanik pojazdów samochodowych, Blacharz samochodowy, Lakiernik, Mechanik Motocyklowy i Kierowca mechanik. Gimnazjaliści mieli okazję zadać wiele pytań dotyczących danego zawodu, perspektyw na przyszłość oraz sprawdzić swoje umiejętności w konkursie z nagrodami. Konkurs polegał na przejściu 4 stacji: 1. Sprawność manualna, 2. Podłączenie układu elektrycznego, 3. Części motocykla oraz 4. Symulator jazdy. Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów uczniowie otrzymali upominki.

www.zawodowcy.poznan.pl

www.obserwatorium-poznan.pl