W dniu 30.11.2017r.  Kuba Jezierski z klasy 2ct otrzymał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW. Uroczystość odbyła się w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy Kubie i jego Rodzicom.

W związku z przypadającą 13 grudnia br. rocznicą wybuchu stanu wojennego, w Auli ZSS w dniu 12 grudnia - wtorek - o godzinie 12.20-13.55 odbędzie się wykład ad. dra Mariusza Menza z Zakładu Kultury i Mysli Politycznej Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na temat: "Generał Wojciech Jaruzelski - bohater, czy zdrajca narodu polskiego? ". W wykładzie uczestniczą klasy 1ct i1dt. Natomiast w dniu 13 grudnia czyli w dzień wybuchu stanu wojennego w auli ZSS od 12.20- 13.55 odbędzie sie projekcja filmu: "Towarzysz Generał" dla klas 1 bb i 2az.

POBIERZ

29.11.2017 w środę gościliśmy dr hab. inż. Grzegorza Ślaskiego - kierownika Zakładu Pojazdów Samochodowych i Transportu Drogowego na Wydziale Maszyn Roboczych i Tranaportu Politechniki Poznańskiej. W wykładzie na temat:

Dnia 28.11.2017 roku ponad 100 uczniów naszej szkoły mogło wysłuchać dwóch wykładów na temat prewencji pierwotnej i wtórnej nowotworów złośliwych. Przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Pani Dorota Bernard, Agnieszka Jędrzejczak i Pan Łukasz Szczepański opowiadali o profilaktyce dotyczącej palenia papierosów i chorób z nim związanych, ale również przeprowadzili warsztaty na temat samobadania piersi oraz jąder.

Germaniści zapraszają na kolejne zajęcia z języka niemieckiego zawodowego. Start: PIĄTEK (1 grudnia) godzina: 15.00 sala nr 5

IV edycja 2017/2018 TURBOLANDESKUNDE - DEUTSCHLAND

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie: drużyny 3-osobowe. Zapisy u nauczycieli j. niemieckiego: Pani Katarzyny Przyborowskiej i Pani Elżbiety Potockiej.

Termin etapu szkolnego: 7 grudnia 2017 r. o godzinie 13.00 w auli szkolnej.

Nie udało nam się tym razem zwyciężyć turnieju w ramach Poznańskiej Licealiady w piłce siatkowej. Byliśmy jednak gospodarzami i gościliśmy drużynę Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz drużynę z Centrum Doradztwa Zawodowego i Kształcenia Ustawicznego z Poznania.

W tym roku odbyła się już trzecia edycja Areny Zawodów w ramach akcji Szacun dla zawodowców. Miasto Poznań we współpracy ze szkołami zawodowymi propaguje kształcenie zawodowe, a w szczególności chce poszerzyć wiedzę gimnazjalistów na ten temat. Od 2015 roku prowadzona jest kampania medialna, zarówno w mieście, jak i mediach społecznościowych. Arena Zawodów to dość nietypowa forma targów edukacyjnych - prezentacja w formie praktycznej zawodów oraz propagowanie idei przedsiębiorczości.