POBIERZ

W dniu 2 września na uroczysty apel stawili się wszyscy uczniowie rozpoczynający w Zespole Szkół Samochodowych swą edukacyjną przygodę. Pierwszoklasiści zostali powitani przez Dyrektora, nauczycieli oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Mamy nadzieję, że pełni optymizmu ruszymy razem do pracy, bo w końcu już niedługo...znów wakacje !

Płatne staże dla uczniów naszej szkoły!

Uczniowie naszej szkoły mogą nadal zapisywać się na płatne staże, które będą odbywać się w sierpniu, a także od września 2019 r.

Wszystkie informacje o stażach zdobędziecie na stronie https://staze-info.pl/ Są tam podane także numery telefonów, pod które możecie dzwonić, aby zapisać się na płatny staż.

W dniu 27 maja 2019 roku w Zespole Szkół Samochodowych odbyła się XIX edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego mechanika szkół zawodowych CAR MECHANIC JUNIOR EUROPE 2019. Patronat nad wydarzeniem objęło Porsche Inter Auto Polska. W tym roku Samochodówka reprezentowana była przez uczennice klasy 3 technikum: Aleksandrę Dziadek i Paulinę Michalak. Udział naszych uczniów w tym przedsięwzięciu jest już właściwie tradycją, nieobce są nam również miejsca na podium. Tym razem jednak Samochodówka pełniła rolę gospodarza i nie mogliśmy być brani pod uwagę w klasyfikacji końcowej. Do Poznania przyjechali przedstawiciele 8 europejskich szkół zawodowych z Litwy, Austrii, Francji, Macedonii, Słowenii, Słowacji, Turcji i Czech. Każdę drużynę biorącą udział w konkursie reprezentowało dwóch uczniów.

W minioną sobotę, 18 maja, odbył się finał XX edycji OLIMIPIADY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ. W siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie w zadaniach praktycznych rywalizowało 12 finalistów, którzy w półfinale pokonali ponad 350 rywali. Przedmiotem etapu, przeprowadzonego 16 marca 2019 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

W dniach od 27 do 29 maja 2019 w Samochodówce będzie się działo... Przedstawiciele 9 europejskich szkół zawodowych wezmą udział w międzynarodowym konkursie CarMechanicJuniorEurope2019. Udział naszych uczniów w tym przedsięwzięciu jest już właściwie tradycją, nieobce są nam również miejsca na podium. Tym razem jednak Samochodówka pełni rolę gospodarza. Gościmy szkoły ze Słowenii, Czech, Słowacji, Litwy, Macedonii, Francji, Turcji oraz Austrii. Patronat nad konkursem objęło Porsche Inter Auto Polska.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu!

My, nauczyciele i pracownicy oświaty, mierzymy się z trudną dla nas sytuacją. Niełatwo było podjąć decyzję o tym, że pozostawimy na jakiś czas Was, Drodzy Uczniowie. Uwierzcie – wolelibyśmy stać teraz ramię w ramię z Wami i mieć pewność, że zmniejszamy choć trochę stres przed egzaminem maturalnym.

Prosimy Rodziców i Was o zrozumienie naszej decyzji. Znamy naszą młodzież bardzo dobrze - zawsze uczyliście nas, że warto bronić własnych racji i często podczas lekcji udowadnialiście, że trzeba walczyć o rzeczy dla człowieka ważne. Znajdujemy się w podobnym położeniu. Chcemy, żeby polskie społeczeństwo zrozumiało, jak ważną rolę pełni nauczyciel w procesie nauczania. Zależy nam na edukacji opartej na wartościach, które zaakceptują wszystkie strony: Rodzice, Uczniowie i my, nauczyciele. Dlatego prosimy Was bardzo o wsparcie i wspólną walkę o godność polskiego nauczyciela i polskiej szkoły.

Wiele razy byliśmy przy Was, Drodzy Uczniowie i wiele razy Wasi Rodzice mogli na nas liczyć, teraz przyszedł czas, w którym to my potrzebujemy społecznej solidarności. Prosimy także rządzących o podjęcie szybkich i efektywnych rozmów z nami – zwykłymi nauczycielami, ponieważ chcielibyśmy wrócić do swoich codziennych obowiązków. Chcemy lepszej przyszłości edukacyjnej dla tych, którzy przyjdą po Was, chcemy szkoły nowoczesnej i opartej na rozwijaniu kluczowych kompetencji młodzieży.

W tak trudnym dla pracowników oświaty czasie prosimy Was o cierpliwość i zrozumienie dla naszych postulatów, które podyktowane są troską o przyszłość edukacyjną kolejnych pokoleń.

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu

Uczennica Samochodówki - Paulina Walorska z klasy 1ct zajęła I miejsce w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Kryminalnego „Studium zbrodni", w kategorii: recenzja filmu lub serialu kryminalnego. Wydarzenie organizował Zespół Szkół Mechanicznych pod patronatem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Dnia 26.03.2019 roku klasy 1ct i 3et mogły obejrzeć spektakl wystawiony przez Teatr edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „Zagubione sumienie”.