Dnia 22.10.2019 roku przedstawiciele wszystkich klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z Policją w ramach realizacji projektu "Szkoła wolna od przemocy i narkotyków 2019". Uczniom przekazano informacje na temat szkodliwości używek oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W ramach wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego i projektu #przyszłość motoryzacji# w dniu 22.10.2019 r. odbyło się spotkanie z absolwentem naszej Samochodówki, dyrektorem MB Motors p. Remigiuszem Świątkiem. Nasz gość opowiedział o swojej drodze zawodowej, pasji sportowej i zmianach w branży motoryzacyjnej związanej z samochodami elektrycznymi. Uczniowie zadając pytania mieli okazję poznać arkana pracy w koncernie Mercedesa i mamy nadzieję, iż pójdą w ślady dyrektora Świątka.

UWAGA ! UWAGA ! UWAGA !
Chcesz przez chwilę sprawdzić, jak to jest być aktorem lub przeżyć fajną przygodę, niekoniecznie związaną z mechaniką samochodową :) - zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym w historii pełnometrażowym dokumencie.

Co to jest kultura filmowa? Jakie filmy powinien zobaczyć kulturalny człowiek? Co to są DKF-y? Na czym polega nocny maraton filmowy? Kto wynalazł kino? Kto jest największą gwiazdą X Muzy? W ramach projektu "Kulturalna samochodówka" w dniu 03.10.2019 r. mury Samochodówki odwiedził dr Wiesław Kot - publicysta, wykładowca UAM, UEP, WSUS, autor 15 książek.

Dnia 9 października odbył się Turniej Piłki Nożnej dla wszystkich klas pierwszych ZSS. Pierwszoklasiści nie mieli okazji wziąć udziału w meczach, rozgrywanych podczas tegorocznego Dnia Sportu. W związku z tym nasi trenerzy zorganizowali turniej specjalnie dla nich. Chętni uczniowie walczyli o tytuł Mistrza Szkoły klas I. Pogoda dopisała wyśmienicie, a wyniki przedstawiają się następująco: miejsce 1 - klasa 1bb, miejsce 2-klasa 1at i miejsce 3 - 1ct. Musicie być czujni, ponieważ już niedługo odbędą się kolejne turnieje tego typu, tym razem w takich dyscyplinach jak siatkówka i koszykówka. Niech wszystkie ukryte talenty mają się na baczności - znajdziemy Was :)

W ramach projektu #kulturalna samochodówka# w dniu 10.10.2019 r. mury samochodówki odwiedził Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu dr Przemysław Kieliszewski. Uczniowie mieli okazję poznać drogę absolwenta prawa do stanowiska dyrektora teatru i zadać pytanie człowiekowi renesansu - prawnikowi, muzykowi, kulturoznawcy i menedżerowi w jednej osobie.

W dniu 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, która podejmuje działania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego zrozumienia językowego pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

Dzień Chopaka - 30 września. Z tej okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały wybory... Poszukiwany był CHŁOPAK SAMOCHODÓWKI. Kandydaci, którzy stanęli do "walki" o ten tytuł mieli do wykonania kilka zadań, m.in: autoprezentacja, wiązanie krawata na czas, quiz z wiedzy o makijażu, zadanie manualne ze śrubami. Ostatnim najzabawniejszym zadaniem, w którym wzięło udział 4 finalistów był taniec MACARENA. Zwycięzcą został Piotr Bojar z klasy 4 ct. Gratulujemy :)

Jak znaleźć pracę w UE? Co to jest Solvit? Jak napisać europejskie CV? Co to jest eures i Europass? Na te i inne pytania uczniowie klasy 2bb i 4et uzyskali odpowiedzi od przedstawicielki punktu informacji europejskiej Europe Direct przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej, która w ramach wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego przeprowadziła lekcję europejską. Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza i kompetencje pomogą uczniom ZSS w znalezieniu pracy w UE.

W dniu 23.09.2019r odbyły się niecodzienne lekcje Wiedzy o Społeczeństwie dla klas maturalnych TS i klasy III SB prowadzone przez przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Tematem była działalność MRM na rzecz młodych ludzi i nadchodzące wybory parlamentarne (13.10.2019 r.).