POBIERZ

Podczas tegorocznych Targów Edukacyjnych Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu realizował akcję charytatywną dla podopiecznych Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja" w Kaliszu. Ta inicjatywa nie mogła mieć miejsca bez zatwardziałych rowerzystów z Samochodówki... Szymon Wolny, Ruslan Sauta, Bartosz Bukowski, Jakub Sarnowski i Jakub Sikorski wykręcili wspólnie 74,99 km na 5 rowerach stacjonarnych. Razem z uczestnikami z innych szkół przejechali 2100 km, które zostały zamienione na pieniądze – 2000 zł, przekazane następnie na ręce przedstawicielki Fundacji.

W dniu 18.03 w auli ZSS w ramach projektu "Tolerancyjna samochodowka" we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się szkolna debata oksfordzka. DEBATA OKSFORDZKA, to rodzaj debaty, w której zabronione jest obrażanie i wyśmiewanie, a zadaniem jest atak lub obrona tezy. Teza naszej debaty brzmiała: "Polska powinna przyjąć uchodźców". Debatowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy próbowali przekonać do swoich racji uczniów klasy 1ct. Poziom debaty oceniał i pełnił funkcję marszałka ad. dr Marcin Łukaszewski- pełnomocnik Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM do spraw organizacji debat oxfordzkich.

POBIERZ
Ponad 250 szkół i uczelni wzięło udział w tegorocznych TARGACH EDUKACYJNYCH 2019 na MTP w Poznaniu. W pierwszy marcowy weekend młodzież mogła odwiedzić stoiska placówek, z którymi wiąże swoją najbliższą edukacyjną przyszłość. Szkoły reprezentowały nową ofertą dotyczącą naboru, odbyło się wiele ciekawych prelekcji, wykładów oraz spotkań. Dużą popularnością cieszyły się pokazy umięjętności uczniów klas zawodowych, w które obfitowała jak zawsze STREFA ZAWODOWCÓW.

Jak co roku, kilka klas z naszej szkoły uczestniczyło w Charytatywnym Musicalowym Koncercie Walentynkowym organizowanym przez uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. W dniach 14-15.02.2019 r. klasy 4bt, 4dt, 3dt oraz 2ct brały udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Wykupiliśmy bilety, których cena ma pomóc kilku fundacjom : L’Arche, Wspólnocie Burego Misia, Mam marzenie, Avalon