POBIERZ

Już po wszystkim. Świadectwa odebrane, nagrody i wyróżnienia również. Wszyscy tegoroczni absolwenci klas maturalnych odetchnęli po uroczystości zakończenia 4-letniego cyklu nauki... i mogli skupić się wyłącznie na egzaminach maturalnych. Zobaczcie, komu uśmiech do samego końca nie schodził z twarzy :)

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w salonie Porsche Poznań Franowo odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów dwóch klas patronackich VW/AUDI. Współgospodarzami byli: firma Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. reprezentowana przez Dyrektora Regionalnego PIA Pana Dominika Fijałkowskiego oraz Zespół Szkół Samochodowych reprezentowany przez Dyrektora Marka Gabryelewicza. Specyfika klas patronackich polega między innymi łączeniu różnorodnych metod nauczania zawodu: od zajęć teoretycznych, ogólnotechnicznych, poprzez zajęcia specjalistyczne, ćwiczenia laboratoryjne, zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych, prac w serwisie i praktyki zawodowe.

Dnia 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu odbył się finał VII edycji Wielkopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego „Professional English”. Poprzednie edycje organizowane były między innymi przez nasz Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Transportowo Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim. W finale rywalizowało 10 uczestników – uczniów szkół branży motoryzacyjnej
i transportowej z Leszna, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach – etapie szkolnym oraz online dla szkól technicznych województwa wielkopolskiego.

Nie żebyśmy chcieli być nudni...ale po prostu znowu jesteśmy najlepsi.  Na koncie reprezentacji Samochodówki w piłce nożnej odnotowaliśmy kolejny sukces. Tym razem było to zwycięstwo w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POSiR - MOS 2017/2018.

W miniony weekend SAMOCHODÓWKA gościła młodzież szkół gimnazjalnych, przed którą stoi wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas Dnia Otwartego uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić budynek szkoły, ale również zastosować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Każdy otrzymał przy wejściu kartę zadań do wykonania, musiał kierować się do odpowiednich sal, w których czekali nasi nauczyciele oraz uczniowie starszych klas. Tam młodzież poznawała specyfikę danego przedmiotu zawodowego, różnego rodzaju narzędzia czy też czynności związane z pracą mechanika samochodowego. Sprawdzaliśmy jak radzą sobie w sporcie, języku angielskim, pracy w grupie oraz za kierownicą symulatora jazdy.

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu w VII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników, których finał odbył się w dniu 05 kwietnia 2018 r., podczas trwania Targów Poznań Motor Show 2018. Nasz zespół w składzie: Radosław Bladocha i Kamil Misiewicz wraz z opiekunem Sławomirem Kowalów zajęli I miejsce, pokonując, w uprzednio przeprowadzonych eliminacjach, 750 zespołów oraz w ścisłym finale kolejne 29. W dniu 08 marca 2018, 750 zespołów przystąpiło do eliminacji, przeprowadzonych w formie testu on-line. Pozwoliły one wytypować 30 najlepszych zespołów, które zaproszone zostały do udziału w finale organizowanym w czasie tegorocznych targów Poznań Motor Show.