Dnia 17 grudnia 2018 roku zorganizowany został po raz kolejny w naszej szkole Dzień bez przekleństw. Polonista, Pan Artur Pietrzak zadbał z klasami pierwszymi o akcję plakatową na korytarzach szkoły, natomiast później odbyły się warsztaty, podczas których można było zaprojektować koszulkę związaną z nieakceptowaniem w ZSS wulgaryzmów oraz stworzyć logo tego dnia, a także napisać krótki wiersz na ten temat.

Pan Piotr Szelągowski - Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kresowego został zaproszony do naszej szkoły. Przeprowadził prelekcję na temat 75- rocznicy ludobójstwa na Wołyniu. W spotkaniu wzięły udział trzy klasy. W trakcie wykładu uczniowie mogli obejrzeć film dokumentalny „Zapomnij o Kresach” i poznać stan wiedzy oraz badań, a także genezę nacjonalizmu ukraińskiego. Młodzież zapoznała się także z numerami archiwalnymi „IOH Wiedza i Życie” – do których były dołączone filmy o tematyce kresowej, a także mogli zapoznać się z wydaniem polskim „Nacjonalizmu” Doncowa i czasopismem wydawanym przez jedno ze stowarzyszeń kresowych działających w Polsce - w Kędzierzynie Koźlu.

Jako zdobywcy tytułu MISTRZA POZNANIA sezonu 2017/2018 w halowej piłce nożnej - reprezentanci Samochodówki zostali zaproszeni przez Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy na FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO, który odbył się w dniu 12.12 br. w Krobi. Mimo początkowo wygranych eliminacji w strefie grupowej, nie udało się niestety stanąć w finale na podium. Nasi piłkarze dali z siebie wszystko, ostatecznie zajmując miejsce 4. Trzymajmy więc kciuki za kolejne sukcesy w nadchodzących rozgrywkach sezonu 2018/2019.

Przekaż 1% podatku

dla Zespołu Szkół Samochodowych, bo to zaprocentuje!

Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, Sympatycy!

W imieniu społeczności Szkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Was do wsparcia Naszej Szkoły w Akcji „1% dla mojej szkoły”. To nic nie kosztuje, a może zrobić tak wiele dobrego.

Od 2017 roku współpracujemy z Fundacją Rosa www.fundacjarosa.pl, które umożliwia nam pozyskanie dotacji z 1% podatku. Środki te nigdy nie zostałyby nam przekazane przez Skarb Państwa. Jednak dzięki Waszej woli, Urząd Skarbowy może przekazać je Fundacji Rosa, które następnie w postaci dotacji przyzna je naszej Placówce. Wystarczy wypełnić PIT tak jak na wzorze i to wszystko (nie trzeba wpłacać czy przelewać na konto jakieś pieniądze !!!).

Numer KRS 0000207472

Cel szczegółowy 1%

TWOJA SZKOŁA – SAMOCHODÓWKA POZNAŃ

TWOJA SZKOŁA – 144 839

Chcemy zdobyć jak najwięcej środków z tej akcji, dlatego będziemy rozwieszać plakaty, rozdawać ulotki – niech o Akcji „1% dla mojej szkoły” usłyszy jak najwięcej osób. Mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu, kwota jaką odda nam Państwo będzie na tyle znacząca, że będziemy mogli przeznaczyć środki na unowoczesnienie warsztatu dydaktycznego.

z ostatniej akcji przekazali Państwo 221,40 zł w sumie 17 126,90 zł

Zapraszamy wszystkich na stronę Fundacji Rosa http://fundacjarosa.pl/programy/twoja-szkola gdzie znajdziecie więcej informacji na temat Akcji 1%. Przekazanie 1% podatku na rzecz naszej Szkoły przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacji naszych dzieci.

Skorzystaj z programu PIT : wersja online

Liczymy na Państwa zrozumienie i życzliwość.

funros

"Superbohater na dużym ekranie":

Konkurs odbył się 14.12.2018r. w auli - w dwóch etapach: I etap - pytania zamknięte, etap II - pytania otwarte. Zawodnicy odpowiadali na pytania w zespołach 2.osobowych. Do konkursu zgłosili się uczniowie z technikum i szkoły branżowej z klas: 1bb, 2ab, 2at, 2bt, 2dt, 3bz, 3at, 3bt, 3ct, 3dt, 4at, 4bt, 4ct, 4dt, 4et. Do konkursu przystąpiło ponad 60 uczniów. Do II etapu przeszło 11 zespołów z klas: 1bb, 2at, 2bt, 2dt, 4at, 4bt. Temat konkursu dotyczył filmowych "Superbohaterów", znanych z wielu filmów o charakterze przygodowym, fantastycznym, czy filmów akcji. Do konkursu wybrano pięć filmów: "Avangers", "Batman: Mroczny rycerz nadchodzi", "Wonder Woman", "Liga niezwykłych dżentelmenów", "Superman".

W dniu 23 listopada 2018r. została zakończona akcja SAMOCHODÓWKA JEST GŁODNA KSIĄŻEK !
Oto wyniki: