Mamy to ! Reprezentacja Samochodówki w piłkę ręczną zdobyła srebrny medal podczas Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Finał w Arenie był zwieńczeniem długiej sportowej rywalizacji. Złoto trafiło do Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, a brązowy medal otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Handlowych. Niewiele brakowało do pierwszego miejsca na podium, nasi reprezentanci dali z siebie wszystko. Niech rywale mają się na baczności ! :)

W ogrodzie rośnie już nasz Dąb Niepodległości, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, włączając się tym samym do bicia #RekorduDlaNiepodległej - akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie wzięli udział w lekcji na temat zwycięskiego powstania wielkopolskiego. W dniu 7 listopada odbył się również wykład pracownika naukowego Zakładu Myśli i Kultury Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - pana dr Mariusza Menza nt. "Ojciec niepodległości - Dmowski czy Piłsudski?". Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ w dużej mierze opowiadała o tym, jakimi ludźmi prywatnie były te postacie,jakie posiadali cechy charakteru i co je łączyło. Kinomaniacy również mogli znaleźć coś dla siebie, podczas projekcji filmu HISZPANKA, opowiadającego historię powstania wielkiepolskiego.

Dnia 5 listopada 2018 roku klasa 3dt wzięła udział w wykładzie organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową pt. "Wystąpienia publiczne w oczach znanego dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego - Radio Poznań". Uczniowie mogli posłuchać Sławomira Bajewa - prezentera radiowego, a następnie uczestniczyli w warsztatach na temat pracy z głosem, wystąpień publicznych i rozmów ze słuchaczami.

Prosimy o przesyłanie oferty pisemnie na adres:

Berdychowski Sp. J.
ul. Owsiana 27
POBIERZ
Dnia 31 października 2018 z inicjatywy klasy 2bt odwiedziliśmy Cmentarz na Cytadeli w Poznaniu. Poszliśmy tam w celu uczczenia pamięci Żołnierzy Polskich oraz posprzątania ich nagrobków. Udaliśmy się również na pobliski Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan na Wzgórze Św. Wojciecha. Zapaliliśmy znicze na grobie Stanisława Mikołajczyka, premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie w latach 1943-1944. Pielęgnujmy pamięć o zmarłych, ponieważ będą żyli tak długo jak długo będziemy o nich pamiętać.

Naszych uczniów nie interesują tylko samochody przyszłości, dlatego wiele klas obecnych było na poznańskich targach podczas Retro Motor Show, które odbyły się 26.10.2018 roku. Mogliśmy poczuć klimat tamtych lat, zobaczyć jak budowano i wyposażano zabytkowe auta. Zaskakiwała inwencja wystawców, ponieważ modele związane były z różnymi aspektami życia człowieka. Właściwie można było przenieść się w czasy międzywojenne lub PRL-u. Oto relacja fotograficzna z targów.

Narodowe Święto Niepodległości - jeden z najważniejszych dni w roku, kiedy czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne WOLNE państwo. Ponad 24 tysiące szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju oraz 91 szkół polonijnych z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięło udział w akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ. W piątek 9 listopada, dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Organizatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Zajrzyjcie na You Tube, a tam niespodzianka od Rafała i Marka ze Studia Haendel, którzy towarzyszyli Nam podczas PIKNIKU 60km/h, za co serdecznie dziękujemy. Kilka ujęć z tego wydarzenia - może ktoś z Was odszuka się w tłumie ?