Dokładnie tydzień temu, 1 września w naszej szkole miała miejsce Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016, z udziałem Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i kilkudziesięciu zaproszonych gości. Pojawili się m.in. zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, Elżbieta Walkowiak -  Wielkopolska Kurator Oświaty, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania, posłowie na Sejm RP i do Parlamentu.

Poznań stawia na specjalistów -to dlatego rozpoczęcie roku odbyło się w Zespole Szkół Samochodowych. Władze Poznania chciały okazać swoje poparcie dla kształcenia zawodowego. Goście wspólnie przywitali uczniów i życzyli im owocnej nauki i pomyślności w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Na koniec zaproszeni gości zwiedzali szkołę oraz Warsztaty Szkolne.

Drodzy Uczniowie - powodzenia i przyjemnej nauki !