Kształtowanie sylwetki poprzez ćwiczenia fizyczne wykonywane z obciążeniem; z jednoczesną redukcją podskórnej tkanki tłuszczowej w celu uwidocznienia wypracowanych mięśni… czyli KULTURYSTYKA. 12 października to dzień, który z pewnością zapadnie w pamięć entuzjastom sportowego stylu życia, a zwłaszcza fanom kulturystyki.
W Samochodówce pojawił się Karol Małecki – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, wyczynowy sportowiec, trener a przede wszystkim Mistrz Polski w Kulturystyce, V-ce Mistrz Europy, V-ce Champion Arnold Classic oraz Champion Amateur Mister Olympia.

Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca nad ciałem kulturysty, dochodzenie do formy oraz przygotowanie do zawodów. Karol Małecki opowiedział również, czym dla sportowca jest zbilansowana dieta, która stanowi najważniejszy element tego stylu życia. Nie lada gratką była profesjonalna prezentacja, jaką mogliśmy podziwiać w wykonaniu przyjaciela Karola – Sebastiana Szmyta - Mistrza Kulturystyki, który aktualnie przygotowuje się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata weteranów w Salwadorze. Swoich sił w ćwiczeniach pod okiem obu trenerów próbowali również uczniowie, którzy jeszcze po zakończonym spotkaniu mieli wiele pytań dotyczących treningu. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć i rozdawania autografów.
Wizyta mistrzów sportu spotkała się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem uczniów. W szkole pojawiła się również telewizja WTK, która przygotowywała reportaż na temat Sebastiana Szmyta. Możecie obejrzeć go w Internecie: http://wtkplay.pl/video-id-21856-cialo_na_medal