Dnia 11 lutego 2016 roku klasy IVct, IVbt, IIat z naszej szkoły brały udział w charytatywnym, musicalowym Koncercie Walentynkowym  pt. "... jak mówiła Edith..." organizowanym przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Poznaniu. W tym roku uczniowie tej placówki przygotowali spektakl, który przeplatany był francuskimi piosenkami Edith Piaf i innych twórców. Jak co roku, koncert miał wymiar charytatywny - wspierał trzy fundacje: Mam marzenie, Wspólnotę Burego Misia i L'Arche.  Na wszystkich uczniach występ wywarł niesamowite wrażenie. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć finansowo chore dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.