Dnia 18 marca 2016r. odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego Zawodowego "Professional English". Około 40 uczniów z sześciu Zespołów Szkół o profilu samochodowym wzięło udział w I etapie konkursu. Uczestnicy z  Gniezna, Kalisza, Leszna, Ostrowa Wlkp., Włocławka oraz Poznania rozwiązywali w swoich szkołach zadania w wersji komputerowej.
Plik konkursowy zawierał zadania sprawdzające wiedzę z zakresu motoryzacji w języku angielskim. Do ścisłego finału, który odbędzie się pod koniec kwietnia w naszej szkole, zakwalifikowali się uczniowie z Kalisza, Leszna, Włocławka i Poznania. Z naszej samochodówki zakwalifikowali się: Paweł Kurzydłowski (2dt), Przemysław Pruszyński (4at), Bartosz Jankowiak (4at) oraz Maksymilian Urbaniak (3at). Gratulujemy awansu do finału i życzymy powodzenia!
Nauczycielki języka angielskiego