Dnia 26 października 2016 roku kilkanaście osób z klasy Idt wzięło udział w Marszu Czystych Szkół, który organizowała Fundacja „Pro Familia Mea” zajmująca się współpracą ze szkołami w ramach walki z narkotykami i dopalaczami. Zespół Szkół Samochodowych również aktywnie uczestniczy w walce z używkami i już w zeszłym roku szkolnym podpisał porozumienie z tą fundacją.

Co miesiąc trener z wyszkolonym psem tropiącym przeszukuje klasy, toalety, korytarze pod kątem obecności narkotyków i dopalaczy w szkole. Marsz był manifestem i pokazaniem, że młodzież nie zgadza się na używanie tego typu środków, a szkoła ma być czysta i wolna od używek. Nasi uczniowie ubrani byli w koszulki z odpowiednimi napisami. Przeszliśmy głównymi ulicami Poznania,                              w parku na Solnej czekała na uczestników nagroda – występ zespołu „Przed wschodem słońca”.