W dniu 30 listopada Samochodówka gościła pioniera poznańskiego kryminału - pana Ryszarda Ćwirleja. Pisarz przybliżył uczniom tajniki pisania powieści kryminalnych i omówił strukturę tego gatunku literackiego. Uczniowie biorący udział w spotkaniu wraz z autorem stworzyli konstrukcję opowiadania, którego akcja dzieje się w naszej szkole, wymyślili bohaterów i usłyszeli w jaki sposób należy budować napięcie akcji.

Na końcu pan Ryszard Ćwirlej rozdawał autografy i podpisywał książki. Mamy nadzieję, że spotkanie było dla uczniów interesujące, a co za tym idzie duża liczba weźmie udział w konkursie na najlepsze opowiadanie kryminalne. W końcu teraz sami są specjalistami w ich pisaniu...