Dnia 16 grudnia 2016 roku, klasy IVbt i IVet wzięły udział w projekcie organizowanym przez kino „Helios” pt. „Kino na temat”. Uczniowie mogli zobaczyć film w reżyserii Ryszarda Bugajskiego „Zaćma” oraz wziąć udział w spotkaniu z dziennikarką  „Gazety Wyborczej” Panią Natalią Mazur i wysłuchać wykładu na temat służb bezpieczeństwa działających w II połowie lat 50-tych w Polsce, który wygłosił Pan Kamil Komosiński, student Wydziału Historii UAM.

Maturzyści aktywnie dyskutowali, najlepsi otrzymali upominki od organizatorów. Odczytano również specjalne przesłanie Pani Iwony Kienzler – autorki książki „Krwawa Luna i Inni” (opowiada o Julii Brystygierowej, byłej funkcjonariuszce Ministerstwa Bezpieczeństwa, słynęła z donosów do NKWD, osobiście katowała więźniów politycznych).
I.Rybacka, K.Polowczyk