Dnia 19.01.2017 roku zorganizowane zostały dwa wykłady przeprowadzone przez Panią mgr Dorotę Bernard, pracownika Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Uczniowie klas 1at, 1et, 1dt oraz 3ct mieli możliwość wysłuchania ciekawego wykładu na temat wpływu palenia papierosów na zdrowie i życie człowieka, a także na rozwój chorób nowotworowych.

Pani Bernard pokazała również rurkę tracheotomijną, którą zakłada się pacjentom w trakcie leczenia pooperacyjnego nowotworu krtani. Na koniec kilkunastu uczniów oficjalnie zniszczyło papierosy na znak swojego stosunku do palenia tytoniu. Dla najbardziej aktywnych przygotowane były nagrody, rozdano również ulotki oraz gadżety Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
Iwona Rybacka