W dniu 17 marca 2017r w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się warsztaty współczesnego patriotyzmu prowadzone przez przedstawicieli Fundacji im. Macieja Frankiewicza.

Uczniowie ZSS w ramach zajęć musieli odpowiedzieć na pytania:

1. Czy kibic KKS Lech , to patriota?

2. Jak uczyć i promować gwarę poznańską? - jako przejaw lokalnego patriotyzmu

3. Czy warto kupować w zagranicznych sklepach? - patriotyzm gospodarczy

4. Jak promować wartości patriotyczne za pomocą internetu i sieci społecznościowych

Uczniowie ZSS pracują w grupach opracowywali w/w zagadnienia oraz je przedstawiali na formu klasy

Na koniec zajęć obejrzeli krótki film dot. śp. Macieja Frankiewicza - v-ce prezydenta m. Poznania, oraz poznali zasady ubiegania się o Nagrodę im. M. Frankiewicza.

Nagroda im. Macieja Frankiewicza jest dla młodych, którzy Ojczyznę postrzegają, jako wartość najwyższą i dlatego zasługują na miano Patriotów wolnej Polski.
Nagroda jest przyznawana osobom o cechach:
● niezłomność, odwaga, połączona z umiejętnością natychmiastowej reakcji na zagrożenie i podejmowaniem ryzykownych działań;
● miłość do Ojczyzny
● krzewienie postaw patriotycznych w codziennym życiu
● prawość intencji i uczciwość w działaniach
● poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, ochrona i opieka nad innymi