W dniach od 19 marca do 1 kwietnia br. pięciu uczniów Zespołu Szkół Samochodowych uczestniczyło w wymianie w ramach programu Erasmus+ w Paryżu. Uczniowie: Eryk Goroński (3at), Maciej Bednarczyk i Kamil Misiewicz (3ct), Patryk Wójcik i Łukasz Napierała (3az) odbywali staż w szkole samochodowej GARAC - ECOLE NATIONALE DES PROFESSIONS DE L'AUTOMOBILE oraz w serwisach samochodowych: Toyota, Ford, Peugeot, Bosh i NorAuto.

Oprócz pogłebiania wiedzy związanej z motoryzacją grupie udało się również zapoznać z kulturą Francji. Uczniowie zobaczyli najważniejsze zabytki i miejsca w Paryżu takie jak: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Luwr czy reprezentacyjna ulica Champs Elysees z największymi salonami samochodowymi, na końcu której znajduje się wszystkim znany Łuk Triumfalny. Niezapomnianym wspomnieniem będzie dla nich na pewno widok z klifu w miasteczku Etretat w Normandii Północnej nad Kanałem La Manche, do którego zabrali ich gospodarze.