Dnia 06 kwietnia 2017 roku odbyły się dwa wykłady Pana dr. hab. Jarosława Liberka, poznańskiego językoznawcy z Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z uczniami naszej szkoły. Pierwszy z nich dotyczył wulgaryzmów i konsekwencji prawnych ich używania, kolejny - przygotowany specjalnie dla maturzystów - mówił o  roli, jaką w komunikacji między ludźmi odgrywa etyka słowa.

Wszyscy słuchacze mogli obcować z językiem polskim najwyższego poziomu i zobaczyć jak może wyglądać wzorcowa wypowiedź ustna. Mam nadzieję, że wystąpienie naszego gościa stało się przestrogą dla tych, którzy tak łatwo używają agresji werbalnej, a także inspiracją dla maturzystów czekających na egzamin dojrzałości.
Iwona Rybacka