W naszej szkole po raz pierwszy odbył się szkolny konkurs literacki "OCZYTANI". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: 1at, 1bt, 1ct, 2at, 2bt, 3at, 3bt, 4at, 4bt.
Konkurs literacki składał się z dwóch części: pierwsza dotyczyła opracowania projektu graficznego okładki ulubionej książki, wybranej przez ucznia i oddanie jej w wyznaczonym terminie ( do 30 marca )członkom Jury, natomiast druga polegała na napisaniu dłuższej wypowiedzi pisemnej na podany w dniu konkursu następujący temat: Poleć swoją ulubioną książkę znajomemu. Zaprezentuj swoją ulubioną książkę tak, aby zachęcić znajomego do jej przeczytania!

Zawodnicy mieli do zdobycia max.12 pkt. ( za całość ). Uczestnicy mogli mieć przy sobie ulubioną książkę i wykorzystać z niej cytaty oraz fragmenty.
Ostatecznie po ocenie okładek i prac pisemnych przez członków Jury (panie polonistki) w dniu 20.04.2017r. wręczono nagrody zwycięzcom - karty upominkowe do Empik-u oraz czapki - osobom wyróżnionym:
I m-ce: Marzena Jeziorna, kl.3at
II m-ce ( ex equo ): Tomasz Radziński z kl. 4at i Jakub Klinge z kl.1bt
II m-ce (ex equo ): Michał Musiał z kl.4at i Tomasz Resler z kl. 2at
Wyróżnienia: Oliwia Hołodyńska z kl. 3bt, Michał Szymański z kl. 4bt i Marcel Łakomski z kl. 2bt.
Zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie  gratulujemy oraz dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu literackiego "OCZYTANI".
Organizatorki