W dniu 27 kwietnia br. w salonie Porsche Poznań Franowo odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów dwóch klas patronackich VW i AUDI. Współgospodarzami wydarzenia byli: firma Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. reprezentowana przez Dyrektora salonu Pana Waldemara Niedbalskiego oraz Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego reprezentowany przez Dyrektora Marka Gabryelewicza.  Honorowymi gośćmi byli:
• Dyrektor Wydziału Oświaty UMP Pan Przemysław Foligowski
• Dyrektor Salonu Skoda Porsche Obornicka – Pan Maciej Szymański,
• Kierownik Serwisu Audi Porsche Poznań Franowo – Pan Patryk Michalak,
• Kierownik Serwisu WV Porsche Krańcowa – Pan Patryk Jaskuła;
oraz nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych, rodzice i uczniowie a w zasadzie już absolwenci klasach patronackich VW i AUDI.

Firmy VW i AUDI to partnerzy, którzy od lat wspieraja naszą szkołę w procesie kształcenia zawodowego. Specyfika klas patronackich polega między innymi łączeniu różnorodnych metod nauczania zawodu: od zajęć teoretycznych, ogólnotechnicznych, poprzez zajęcia specjalistyczne, ćwiczenia laboratoryjne, zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych, prace w serwisie i praktyki zawodowe. Ci uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w serwisach mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z najnowszą technologią i mogli zapoznać się z pracą w Autoryzowanej Stacji Obsługi Serwisowej. Bardzo cenna dla nas wszystkich jest ostatnia inicjatywa Akademii Porsche Inter Auto Polska polegająca na zatrudnieniu corocznie na 18-miesięczny płatny staż grupy wybranych absolwentów. Autorskie plany szkoleń realizowanych w trakcie tego stażu umożliwią każdemu zatrudnionemu indywidualną ścieżkę rozwoju i kariery.
Podczas uroczystości uczniowie szczególnie wyróżniający się otrzymali nagrody:
• W imieniu marki Audi – Dyrektora Salonu Audi Porsche Poznań Franowo Pana Waldemara Niedbalskiego;
- Patryk Dolski;
- Adam Ratajczyk;
- Artur Zielonacki.
• W imieniu marki VW – Kierownika Serwisu VW Porsche Krańcowa Pana Patryka Jaskułę;
- Joanna Kozak;
- Michał Kempski;
- Kamil Ziemski.
• W imieniu marki Skoda -  Dyrektora Salonu Skoda Porsche Obornicka Pana Macieja Szymańskiego.
- Klaudia Łabuć;
- Rafał Dura;