Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI
Kwiecień i maj to miesiące ważne dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Przyszli absolwenci tych szkół muszą już niedługo dokonać wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Z tego względu Zespół Szkół Samochodowych przygotował dla nich szereg atrakcji. W dniu 24 kwietnia odbyły się Drzwi Otwarte, podczas których kandydaci wraz z rodzicami wzięli udział w krótkim spotkaniu z Dyrektorem Zespołu Szkół p. Markiem Gabryelewiczem, gdzie dowiedzieli się najważniejszych informacji na temat szkoły, kierunków kształcenia oraz naboru. Następnie pod wodzą naszych uczniów zwiedzali szkołę oraz Warsztaty Szkolne. 13 maja w sobotę kandydaci do klas pierwszych mogli wziąć udział w kilkugodzinnym DNIU OTWARTYM W SAMOCHODÓWCE. Formuła była tym razem troche inna.. 
Młodzież losowała pytania dotyczące ZSS lub mechaniki samochodowej  i wrzucała losy do urny. Następnie rozdano im karty zadań, jakie muszą wykonować poruszając się po całej szkole i zwiedzając tym samym pracownie. W salach czekali nauczyciele róznych przedmiotów: od ogólnokształcących, przez językowe po przedmioty stricte związane z zawodem mechanika samochodowego. Kandydaci mogli sprawdzić swoją wiedzą, wykonywali proste działania matematyczne, rozwiązywali zagadki, robili doświadczenia a na samym końcu udali się na Warsztaty Szkolne. Tam wykazywali się umiejętnościami, które każdy przyszły mechanik powinien mieć w małym palcu. Była to oczywiście dobra zabawa, po której najlepsi otrzymali nagrody. Biorąc udział w Dniu Otwartym kandydaci i rodzice mogli porozmawiać zarówno z Dyrekcją szkoły, nauczycielami jak i z uczniami, którzy przecież najlepiej wiedzą jak to w naszej szkole jest... 

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo