W tym roku odbyła się już trzecia edycja Areny Zawodów w ramach akcji Szacun dla zawodowców. Miasto Poznań we współpracy ze szkołami zawodowymi propaguje kształcenie zawodowe, a w szczególności chce poszerzyć wiedzę gimnazjalistów na ten temat. Od 2015 roku prowadzona jest kampania medialna, zarówno w mieście, jak i mediach społecznościowych. Arena Zawodów to dość nietypowa forma targów edukacyjnych - prezentacja w formie praktycznej zawodów oraz propagowanie idei przedsiębiorczości.

Trzynaście tzw. wysp z charakterystycznych branż oraz jedna wyspa związana z doradztwem zawodowym. Każda z wysp ma za zadanie zgromadzić we wspólnym projekcie szkoły prowadzące kształcenie w tych samych lub podobnych zawodach. Gimnazjaliści mogą poznać około 60 "kierunków" kształcenia, w jakich mogą kontynuować swoją naukę po gimnazjum. Oprócz mnóstwa atrakcji, uczniowie mogą porozmawać z nauczycielami i innymi uczniami szkół zawodowych. Zespół Szkół Samochodowych był jedną ze szkół reprezentujących wyspę TRANSPORT. Zobaczcie sami, jakim zainteresowaniem cieszyła się nasza branża :)