Dnia 28.11.2017 roku ponad 100 uczniów naszej szkoły mogło wysłuchać dwóch wykładów na temat prewencji pierwotnej i wtórnej nowotworów złośliwych. Przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Pani Dorota Bernard, Agnieszka Jędrzejczak i Pan Łukasz Szczepański opowiadali o profilaktyce dotyczącej palenia papierosów i chorób z nim związanych, ale również przeprowadzili warsztaty na temat samobadania piersi oraz jąder.

Uczniowie Samochodówki mieli możliwość sprawdzenia na fantomach piersi i jąder jak się badać oraz na jakie zmiany zwracać uwagę, by uniknąć zbyt późnego rozpoznania nowotworu.

To były naprawdę ciekawe zajęcia. Zachęcamy Was również do propagowania tej wiedzy wśród Rodziców.