W związku z przypadającą 13 grudnia br. rocznicą wybuchu stanu wojennego, w Auli ZSS w dniu 12 grudnia - wtorek - o godzinie 12.20-13.55 odbędzie się wykład ad. dra Mariusza Menza z Zakładu Kultury i Mysli Politycznej Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na temat: "Generał Wojciech Jaruzelski - bohater, czy zdrajca narodu polskiego? ". W wykładzie uczestniczą klasy 1ct i1dt. Natomiast w dniu 13 grudnia czyli w dzień wybuchu stanu wojennego w auli ZSS od 12.20- 13.55 odbędzie sie projekcja filmu: "Towarzysz Generał" dla klas 1 bb i 2az.
Jest to film dokumentalny G. Brauna i R. Kaczmarka wyprodukowany w 2011 roku. W filmie wypowiadają się wybitni historycy: prof. Andrzej Paczkowski, prof. Antoni Dudek, dr Lech Kowalski, dr Grzegorz Majchrzak, Piotr Gontarczyk, prof. Sławomir Cenckiewicz, dr Bogdan Musiał oraz prof. Richard Pipes i Władimir Bukowski i opisuje on okoliczności wybuchu stanu wojennego 13.12.1981r. Mamy nadzieję, iż Uczniowie ZSS jeszcze bardziej zainteresują się najnowszą historią Polski.
Marcin Szmidt