Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI
W związku z przypadającą 13 grudnia br. rocznicą wybuchu stanu wojennego, w Auli ZSS w dniu 12 grudnia - wtorek - o godzinie 12.20-13.55 odbędzie się wykład ad. dra Mariusza Menza z Zakładu Kultury i Mysli Politycznej Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na temat: "Generał Wojciech Jaruzelski - bohater, czy zdrajca narodu polskiego? ". W wykładzie uczestniczą klasy 1ct i1dt. Natomiast w dniu 13 grudnia czyli w dzień wybuchu stanu wojennego w auli ZSS od 12.20- 13.55 odbędzie sie projekcja filmu: "Towarzysz Generał" dla klas 1 bb i 2az.
Jest to film dokumentalny G. Brauna i R. Kaczmarka wyprodukowany w 2011 roku. W filmie wypowiadają się wybitni historycy: prof. Andrzej Paczkowski, prof. Antoni Dudek, dr Lech Kowalski, dr Grzegorz Majchrzak, Piotr Gontarczyk, prof. Sławomir Cenckiewicz, dr Bogdan Musiał oraz prof. Richard Pipes i Władimir Bukowski i opisuje on okoliczności wybuchu stanu wojennego 13.12.1981r. Mamy nadzieję, iż Uczniowie ZSS jeszcze bardziej zainteresują się najnowszą historią Polski.
Marcin Szmidt

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo