Konkurs filmowy zatytułowany „Filmy katastroficzne na dużym ekranie” odbył się 15 grudnia 2017r. w auli szkolnej. Do konkursu przystąpiły 23 zespoły 2.osobowe z klas: 1ab,1ct,1dt, 2at, 2bt, 2bz, 3at, 3ct, 4ct. Po I etapie do drugiej części konkursu przystąpiło 17 zespołów z klas: 1ab,1dt, 2at, 2bt, 2ct, 2bz, 3at, 3ct, 4ct. Po podliczeniu punktów okazało się, że dwa zespoły z kl. 2bt i 2ct uzyskały taką samą liczbę punktów – po dogrywce polegającej na odpowiedzi na dodatkowe pytania ostatecznie ustalono listę zwycięzców konkursu filmowego:
I miejsce: Damian Żuchowski i Dawid Radziejewski - z kl. 2bt
II miejsce: Adrian Kubiak i Mikołaj Jabłoński – z kl. 2ct
III miejsce: Daniel Miklasiewicz i Dominik Kosmowski – z kl. 2ct

Miejsce IV zajęli uczniowie z kl. 3at: Adam Kaźmierczyk i Maksymilian Hulalka oraz Filip Konowalski i Tomasz Resler. Zwycięzcy otrzymali nagrody ( miejsca I – III ) w postaci kart podarunkowych do MediaMarkt oraz czekoladowe Mikołaje. Pozostali uczestnicy konkursu ( miejsca IV- VII ) – otrzymali nagrody pocieszenia w postaci czekoladowych Mikołajów.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na następny konkurs filmowy!
Elżbieta Drzazga i członkowie komisji przedmiotów humanistycznych