Dnia 18.12.2017 roku st. sierż. Adam Szczepaniak z Wydziału Prewencji Komendy Policji Poznań – Nowe Miasto wygłosił wykład na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem i posiadaniem narkotyków i dopalaczy. Uczniowie klas 1bb, 1at, 3dt oraz 3bz mogli również zobaczyć kilka filmów mówiących o konsekwencjach zażywania dopalaczy oraz wysłuchać nagranych wypowiedzi wielu znanych autorytetów ostrzegających przed zażywaniem zakazanych substancji.
Takie spotkania zawsze są pretekstem do zadawania pytań oraz poszerzenia profilaktycznej wiedzy na temat szkodliwości działania niebezpiecznych środków. Pamiętajcie, że to każdy z Was jest odpowiedzialny za jakość swojego życia i bezpieczeństwo, o które powinien dbać.