Pod takim hasłem zorganizowano w naszej szkole warsztaty na temat wulgaryzmów, gwary poznańskiej i zapożyczeniach niemieckich - 21.12.2017 roku, w ramach Dnia bez przeklinania oraz poszerzaniu wiedzy na temat regionalizmów, uczniowie z kilku klas (3bt, 4et, 3ct, 4dt) mogli uczestniczyć w wykładzie oraz warsztatach na ten temat. Ich zadaniem było stworzenie sloganu reklamowego na temat nieprzeklinania w Samochodówce oraz przełożenie tekstu napisanego w gwarze poznańskiej na język ogólnopolski, a także odpowiedzenie na kilkanaście pytań testowych dotyczących zapożyczeń niemieckich.

Plakaty wyszły świetnie, większość z małymi trudnościami poradziła sobie z wszelkimi klukami i lanią, na koniec uczniowie fantastycznie przetestowali wiedzę na temat zapożyczeń niemieckich.
Nad wszystkim czuwały: Elżbieta Potocka, Iwona Rybacka i Karina Polowczyk.