Ogromnym sukcesem zakończył się udział Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu w VII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników, których finał odbył się w dniu 05 kwietnia 2018 r., podczas trwania Targów Poznań Motor Show 2018. Nasz zespół w składzie: Radosław Bladocha i Kamil Misiewicz wraz z opiekunem Sławomirem Kowalów zajęli I miejsce, pokonując, w uprzednio przeprowadzonych eliminacjach, 750 zespołów oraz w ścisłym finale kolejne 29. W dniu 08 marca 2018, 750 zespołów przystąpiło do eliminacji, przeprowadzonych w formie testu on-line. Pozwoliły one wytypować 30 najlepszych zespołów, które zaproszone zostały do udziału w finale organizowanym w czasie tegorocznych targów Poznań Motor Show.

Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich – części pisemnej zespoły musiały zmierzyć się z testem zawierającym 40 pytań zamkniętych. W drugim z kolei, zespoły przystępowały do 10 zadań praktycznych. Zawierały one bardzo szeroką tematykę – począwszy od zagadnień związanych z elektro-mobilnością (diagnozowanie napędu hybrydowego przy użyciu testera diagnostycznego, przeprowadzenie procedury ładowania samochodu elektrycznego), poprzez diagnozowanie usterek w pojeździe z pomocą testerów diagnostycznych, diagnozowania i weryfikacji podzespołów pojazdów, właściwego montażu i wyważania kół, doborze właściwych materiałów eksploatacyjnych, na czynnościach polegających na odnalezieniu i właściwym określeniu elementów ciągnika rolniczego zakończywszy. Przygotowany przez organizatorów test oraz konkurencje praktyczne stanowiły spore wyzwanie dla uczestników konkursu, a rywalizacja pomiędzy finałowymi zespołami przebiegała na wyjątkowo wysokim poziomie. Jednak to nasi uczniowie zdominowali większość konkurencji, co pozwoliło im zająć najwyższe miejsce na podium oraz zdobyć nagrodę główną mistrzostw. Zarówno uczniowie jak i szkoła zostali uhonorowani także pozostałymi licznymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów turnieju.