W miniony weekend SAMOCHODÓWKA gościła młodzież szkół gimnazjalnych, przed którą stoi wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas Dnia Otwartego uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić budynek szkoły, ale również zastosować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Każdy otrzymał przy wejściu kartę zadań do wykonania, musiał kierować się do odpowiednich sal, w których czekali nasi nauczyciele oraz uczniowie starszych klas. Tam młodzież poznawała specyfikę danego przedmiotu zawodowego, różnego rodzaju narzędzia czy też czynności związane z pracą mechanika samochodowego. Sprawdzaliśmy jak radzą sobie w sporcie, języku angielskim, pracy w grupie oraz za kierownicą symulatora jazdy.

Na Szkolnych Warsztatach przyszli kandydaci mogli zwiedzać halę napraw, pracownię elektrotechniki i nauczyć się między innymi jak wyważyć koło. Najodważniejsi próbowali swoich sił w lakierni samochodowej. Po wykonaniu wszystkich zadań każdy z odwiedzających brał udział w losowaniu nagród. Oprócz tego, nasi nauczyciele i uczniowie przedstawili ofertę edukacyjną Samochodówki i odpowiadali na pytania związane z organizacją pracy szkoły.