Dnia 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu odbył się finał VII edycji Wielkopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego „Professional English”. Poprzednie edycje organizowane były między innymi przez nasz Zespół Szkół Samochodowych oraz Zespół Szkół Transportowo Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim. W finale rywalizowało 10 uczestników – uczniów szkół branży motoryzacyjnej
i transportowej z Leszna, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach – etapie szkolnym oraz online dla szkól technicznych województwa wielkopolskiego.

Pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie z Kalisza, Kacper Działach oraz Michał Naglik. Trzecie miejsce zajął nasz uczeń, Mirosław Miczke z klasy 3ct. Finałowa trójka otrzymała zestawy narzędzi oraz motoryzacyjne gadżety. Kolejne miejsca także należały do uczniów z poznańskiej samochodówki, a zdobyli je Jakub Kubacki, Paweł Kurzydłowski, Maksymilian Hulalka oraz Patryk Gerber. Dziękujemy organizatorom za wspaniały finał, który był z pewnością ważnym wydarzeniem dla współpracujących ze sobą szkół samochodowych w województwie wielkopolskim.