W dniu 26 kwietnia 2018 r. w salonie Porsche Poznań Franowo odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów dwóch klas patronackich VW/AUDI. Współgospodarzami byli: firma Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. reprezentowana przez Dyrektora Regionalnego PIA Pana Dominika Fijałkowskiego oraz Zespół Szkół Samochodowych reprezentowany przez Dyrektora Marka Gabryelewicza. Specyfika klas patronackich polega między innymi łączeniu różnorodnych metod nauczania zawodu: od zajęć teoretycznych, ogólnotechnicznych, poprzez zajęcia specjalistyczne, ćwiczenia laboratoryjne, zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych, prac w serwisie i praktyki zawodowe.
Ci, którzy uczestniczyli w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w serwisie takim jak Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z najnowszą technologią i mogli zapoznać się z pracą w Autoryzowanej Stacji Obsługi Serwisowej. Uczniowie klasy 4et oraz 4ct otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie nauki w klasach objętych patronatem VW/AUDI, a Ci najbardziej wyróżniający się - nagrody z rąk dyrekcji salonu.