Zespół Szkół Samochodowych wziął udział w projekcie profilaktyczno-edukacyjnym dla młodzieży "Poznań uzależniony od profilaktyki". W związku z tym dnia 26.04.2018 r. klasa IIIet miała możliwość wzięcia udziału w spektaklu pt. "Fooloose" w Teatrze Muzycznym, natomiast klasa 3bz obejrzała spektakl pt. "Dopalacze. Siedem stopni donikąd"(21.05.2018 r.).
Celem samego projektu jest propagowanie świadomości konsekwencji nadużywania alkoholu, dopalaczy oraz narkotyków. W przyszłym roku szkolnym czekają nas lekcje terapeutyczno-profilaktyczne, zajęcia taneczne oraz spotkania ze Strażą Miejską i Policją. Nad wszystkim pieczę trzyma Urząd Miasta Poznania, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych.

Iwona Rybacka