W dniu 25 maja 2018r w auli ZSS odbyły się warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów poznańskiej Samochodówki. Prelegent omawiał zagadnienia autoprezentacji w czasie rozmowy kwalifikacyjnej i w sposób warsztatowy praktycznie zapoznał uczniów z arkanami " sprzedaży siebie" w celu zdobycia pracy w branży motoryzacyjnej. Zajęcia prowadził dr Marek Zieliński- Adiunkt w Katedrze Strategii Marketingowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Specjalizuje się w technikach komunikacji międzyludzkiej, negocjacjach i sprzedaży osobistej, komunikacji targowej.
Od 5 lat prowadzi samodzielną działalność szkoleniową, doradczą i konsultingową (www.smartsolutions.com.pl). Wśród obsługiwanych klientów wymienić należy takie firmy jak: PZU Życie, Poczta Polska, Orange, Kompania Piwowarska, Sokpol, PKN Orlen, Arka Konsorcujm, YES Biżuteroa, Jeronimo Martins, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Agencja Reklamowa Fresh, Reproserwis, Model TekPak. Współautor książki „Marketing targowy – vademecum wystawcy”. Autor bądź współautor kilkudziesięciu publikacji z zakresu targów, komunikacji międzyludzkiej oraz rynku dóbr przemysłowych. Współzałożyciel Centrum B2B (www.centrumb2b.ue.poznan.pl), organizacji badawczo-doradczej w obszarze funkcjonowania firm na rynku B2B. Wykładowca na studiach podyplomowych. Mamy nadzieję, iż po warsztatach uczniowie naszej szkoły zdobyli praktyczne umiejętności autoprezentacji, które wykorzystają w czasie rozmów kwalifikacyjnych o pracę.
Marcin Szmidt