22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Nasza szkoła jak co roku czynnie bierze udział w promowaniu postaw ekologicznych. Włączając się w tą słuszną akcję posprzątaliśmy tereny wokół naszej szkoły. Dziękujemy w tym roku uczniom z naszej szkoły oraz nauczycielom za włożoną pracę. Cieszymy się, że mieliście chęci do pracy i nie jesteście obojętni na czystość naszej planety.

Organizatorka akcji
Marzena Borach