W dniu 14 września w Samochodówce obchodziliśmy Dzień Patrona-Sportu i Integracji. W godzinach porannych wszystkie klasy pierwsze spotkały się w salach z wychowawcami i przystąpiły do realizacji projektów - budowy pojazdów samochodowych. Ważna była tutaj kreatywność i pomysłowość oraz umiejętność pracy w grupie. Prace uczniów przeniesione zostały do auli szkolnej, gdzie poddano je "surowej ocenie" :) jury. Rywalizacja klas została oczywiście odpowiednio oceniona, a najlepsi zostali nagrodzeni. Następnie rozpoczęły się rywalizacje sportowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły w następujących konkurencjach: bieg terenowy, skok w dal, tenis stołowy, tor przeszkód, bieg sztafetowy, rzut piłką do kosza lub tłokiem do celu.

Młodzież mogła również spróbować swoich sił w przeciąganiu liny oraz w konkursie mechanika, który odbywał się na hali Warsztatów Szkolnych. Tam uczniowie dokręcali śruby na czas, rozwiązywali zadania matematyczne i mogli wykazać się w umiejętnościach MECHANIKA przy pojazdach samochodowych..a więc przy tym, na czym znają się najlepiej. Po zakończonych zawodach zwycięscy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni i przystąpiliśmy do procesu regeneracji przy smacznej grochówce.