26 września to dzień, w którym Rada Europy zachęca 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. W szkołach, na kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domu - to, jak Europejczycy będą się uczyć obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. Wydarzenia organizowane 26 września mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w Europie. W naszej Samochodówce kilkudniowe obchody święta języków były okazją dla naszych uczniów do wzięcia udziału w interesujących warsztatach językowych oraz konkursach.
Uczniowie między innymi wzięli udział w szkolnym etapie europejskiego konkursu ‘EDL T- Shirt Contest’. Zwycięzcą został Mikołaj Jabłoński z klasy 3ct. Kolejne miejsca zajęli Patryk Berger (4ct) oraz Adrian Kubiak (3ct). Quiz z języka niemieckiego wygrali Damian Wiśniewski i Andrzej Podejma z klasy 3dt.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne uczestnictwo w warsztatach i zachęcamy do nauki języków obcych!
Nauczyciele Języków Obcych