Co to jest ramadan? Czy muzułmanie tylko się modlą i nie piją alkoholu? Co wyznawcy Allaha robią w meczecie? Dlaczego nie należy się bać muzułmanów? Czym różnią sie sunnici od szyitow? Na te i wiele innych pytań maturzyści ZSS mieli okazję usłyszeć odpowiedzi od poznańskiego immama Yousefa Chadida, który w poniedziałek 22.10.2018r. zawitał w progi naszej szkoły w ramach projektu: "Tolerancyjna samochodowka". Celem spotkania była nauka tolerancji dla innych kultur, religii, ludzi i miało ono charakter dobrowolny, nieobowiązkowy, edukacyjny i przeznaczony tylko i wylącznie dla pełnoletnich uczniów ZSS. W spotkaniu uczestniczyły klasy 4at i 4et.