W dniu 11 października br. młodzież poznańskich szkół podstawowych i gimnazjów mogła zapoznać się z ofertą zawodów i specjalności... W Hali Arena po raz 4 odbyły się targi edukacyjne w ramach kampani SZACUN DLA ZAWODOWCÓW. Uczniowie odwiedzili 13 wysp - charakter tego wydarzenia różni się nieco od standardowych targów, ponieważ nie są promowane szkoły, tylko zawody. Na każdym stoisku czekały pokazy i warsztaty. Uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, zbierając punkty - następnie brali udział w losowaniu nagród. Tego rodzaju przedsięwzięcie ma zmienić wizerunek szkół branżowych i techników i uświadomić uczniów, że fach w ręku to podstawa.