Dnia 5 listopada 2018 roku klasa 3dt wzięła udział w wykładzie organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową pt. "Wystąpienia publiczne w oczach znanego dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego - Radio Poznań". Uczniowie mogli posłuchać Sławomira Bajewa - prezentera radiowego, a następnie uczestniczyli w warsztatach na temat pracy z głosem, wystąpień publicznych i rozmów ze słuchaczami.
Dziennikarz w przystępny sposób dzielił się doświadczeniem pracy w radiu i telewizji, opowiedział wiele ciekawych anegdot, a także wskazywał na cechy dobrego prezentera radiowego. Okazało się, że każdy ma dobry głos, wystarczy nad nim popracować.

Iwona Rybacka