Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI

W ogrodzie rośnie już nasz Dąb Niepodległości, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, włączając się tym samym do bicia #RekorduDlaNiepodległej - akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie wzięli udział w lekcji na temat zwycięskiego powstania wielkopolskiego. W dniu 7 listopada odbył się również wykład pracownika naukowego Zakładu Myśli i Kultury Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - pana dr Mariusza Menza nt. "Ojciec niepodległości - Dmowski czy Piłsudski?". Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ w dużej mierze opowiadała o tym, jakimi ludźmi prywatnie były te postacie,jakie posiadali cechy charakteru i co je łączyło. Kinomaniacy również mogli znaleźć coś dla siebie, podczas projekcji filmu HISZPANKA, opowiadającego historię powstania wielkiepolskiego.

W dniu 13 listopada, w ramach zakończenia obchodów Tygodnia Niepodległości gośćmi Samochodówki byli powstańcy..., a dokładniej członkowie STOWARZYSZENIA POZNAŃSKA GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ "WARTA". Uczniowie biorący udział w spotkaniu odbyli żywą lekcję historii, podczas której zapoznali się szczegółowo z umundurowaniem oraz ekwipunkiem żołnierzy z okresu II Wojny Światowej.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo