Dnia 18 lutego br. klasy 1bb, 1dt, 1ct wzięły udział w widowisku koncertowym pt. „Paderewski all inclusive” przygotowanym przez Fundację „Fabryka sztuki” w ramach tegorocznych obchodów związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl obejrzeliśmy dzięki zaproszeniu dyrekcji Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2. Uczniowie mogli posłuchać utworów Paderewskiego, a także dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat jego życia i twórczości oraz wpływu na ówczesną politykę tworzącej się Polski. Wykorzystane zostały materiały archiwalne i multimedialne pochodzące z Centrum Paderewskiego w Kąśnie Dolnej.
Wykonawcami koncertu byli studenci Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz śpiewacy poznańskiego Teatru Wielkiego.
Karina Polowczyk, Anna Płachecka, Iwona Rybacka, Mirosław Pietrasz