Ponad 250 szkół i uczelni wzięło udział w tegorocznych TARGACH EDUKACYJNYCH 2019 na MTP w Poznaniu. W pierwszy marcowy weekend młodzież mogła odwiedzić stoiska placówek, z którymi wiąże swoją najbliższą edukacyjną przyszłość. Szkoły reprezentowały nową ofertą dotyczącą naboru, odbyło się wiele ciekawych prelekcji, wykładów oraz spotkań. Dużą popularnością cieszyły się pokazy umięjętności uczniów klas zawodowych, w które obfitowała jak zawsze STREFA ZAWODOWCÓW.

Nauczyciele mogli wziąć udział w konferencjach, wystawach i zaznajomić się z ofertą szkoleń oraz kursów podnoszących kwalifikacje. Poznali najnowsze technologie w edukacji oraz innowacyjne metody nauczania. Targi edukacyjne zazwyczaj sprzyjają nawiązywaniu przyjaznych kontaktów, ośmielają młodych ludzi i ułatwiają przeprowadzanie rozmów, dotyczących wyboru kolejnego kierunku kształcenia. Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe nie mogło zabraknąć Samochodówki. Stoisko w tym roku cieszyło się jak zawsze dużym zainteresowaniem, które mamy nadzieje przerodzi się w tłumy nowych zdolnych młodych ludzi, którzy zasilą szeregi naszej szkoły.