Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu!

My, nauczyciele i pracownicy oświaty, mierzymy się z trudną dla nas sytuacją. Niełatwo było podjąć decyzję o tym, że pozostawimy na jakiś czas Was, Drodzy Uczniowie. Uwierzcie – wolelibyśmy stać teraz ramię w ramię z Wami i mieć pewność, że zmniejszamy choć trochę stres przed egzaminem maturalnym.

Prosimy Rodziców i Was o zrozumienie naszej decyzji. Znamy naszą młodzież bardzo dobrze - zawsze uczyliście nas, że warto bronić własnych racji i często podczas lekcji udowadnialiście, że trzeba walczyć o rzeczy dla człowieka ważne. Znajdujemy się w podobnym położeniu. Chcemy, żeby polskie społeczeństwo zrozumiało, jak ważną rolę pełni nauczyciel w procesie nauczania. Zależy nam na edukacji opartej na wartościach, które zaakceptują wszystkie strony: Rodzice, Uczniowie i my, nauczyciele. Dlatego prosimy Was bardzo o wsparcie i wspólną walkę o godność polskiego nauczyciela i polskiej szkoły.

Wiele razy byliśmy przy Was, Drodzy Uczniowie i wiele razy Wasi Rodzice mogli na nas liczyć, teraz przyszedł czas, w którym to my potrzebujemy społecznej solidarności. Prosimy także rządzących o podjęcie szybkich i efektywnych rozmów z nami – zwykłymi nauczycielami, ponieważ chcielibyśmy wrócić do swoich codziennych obowiązków. Chcemy lepszej przyszłości edukacyjnej dla tych, którzy przyjdą po Was, chcemy szkoły nowoczesnej i opartej na rozwijaniu kluczowych kompetencji młodzieży.

W tak trudnym dla pracowników oświaty czasie prosimy Was o cierpliwość i zrozumienie dla naszych postulatów, które podyktowane są troską o przyszłość edukacyjną kolejnych pokoleń.

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu