W minioną sobotę, 18 maja, odbył się finał XX edycji OLIMIPIADY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ. W siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie w zadaniach praktycznych rywalizowało 12 finalistów, którzy w półfinale pokonali ponad 350 rywali. Przedmiotem etapu, przeprowadzonego 16 marca 2019 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.
W finale najlepsi uczniowie w Polsce zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez szkoleniowców firmy Robert Bosch.
Zwycięzcą rywalizacji okazał się uczeń poznańskiej Samochodówki - Jakub Jezierski z kl. 3c Technikum Samochodowego. Wygrał etap finałowy i po zsumowaniu punktów z części półfinałowej, zajął 1 miejsce na podium. W konkursie brali również udział uczniowie Przemysław Spiżewski i Szymon Juszczyk, którzy zakończyli swój występ na części półfinałowej. Wyniki całej trójki dały ZSS w Poznaniu 8. miejsce, spośród 117 Polskich Szkół, biorących udział w tej edycji Olimpiady.To nie pierwszy znaczący sukces Jakuba Jezierskiego, który ma już na swoim koncie Stypendium Prezesa Rady Ministrów w 2017 i 2018 roku. Organizatorem tegorocznej Olimpiady była redakcja „Auto Moto Serwis” wspólnie z wydawnictwami Komunikacji i Łączności, nad którą honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej. Kuba - serdecznie gratulujemy !