Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI

W dniach od 27 do 29 maja 2019 w Samochodówce będzie się działo... Przedstawiciele 9 europejskich szkół zawodowych wezmą udział w międzynarodowym konkursie CarMechanicJuniorEurope2019. Udział naszych uczniów w tym przedsięwzięciu jest już właściwie tradycją, nieobce są nam również miejsca na podium. Tym razem jednak Samochodówka pełni rolę gospodarza. Gościmy szkoły ze Słowenii, Czech, Słowacji, Litwy, Macedonii, Francji, Turcji oraz Austrii. Patronat nad konkursem objęło Porsche Inter Auto Polska.

Zespół Szkół Samochodowych reprezentować będą Aleksandra Dziadek z kl. 3et oraz Paulina Michalak z kl. 3dt. Dziewczęta przygotowują się do zadań pod okiem nauczycieli zawodu i mamy nadzieję, że dadzą z siebie wszystko. Nasza szkoła, jako gospodarz konkursu bierze w nim udział, jednak nie jest oceniana przez sędziów. Nadszedł czas, żeby ustąpić miejsca na podium komuś innemu... ale miejmy nadzieję, że tylko na chwilę i już w przyszłym roku będziemy znów walczyć o pierwsze miejsce.
Konkurs organizowany jest corocznie na przełomie maja i czerwca. Jego historia sięga 2000 roku, kiedy to odbył się po raz pierwszy w Brnie (Czechy). Brały w nim wtedy udział reprezentacje 6 krajów. W kolejnych latach liczba uczestników wzrastała. Reprezentacja naszej szkoły rywalizuje w nim od 2009 roku, kiedy odbywał się w Wilnie (Litwa). Od tego momentu odnieśliśmy w nim wiele sukcesów. Konkurs jest okazją do spotkań dla dyrektorów i nauczycieli zawodu, co owocuje wymianą doświadczeń z zakresu kształcenia zawodowego, jak i wzajemnym poznaniem się młodzieży różnych krajów, która realizuje swe pasje związane z motoryzacją. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość poznania kultury innych narodów oraz doskonalenia znajomości języków obcych (obowiązuje język angielski).Pierwszego dnia uczestnicy zmagają się z trudnym testem teoretycznym (100 zadań testowych z możliwością kilku prawidłowych odpowiedzi – do rozwiązania w czasie jednej godziny). Kolejny dzień stoi pod znakiem zadań praktycznych, obejmujących obsługę, diagnostykę i naprawę coraz bardziej zaawansowanych technologicznie samochodów. Konkursowy dzień zadań praktycznych jest niezwykle wyczerpujący dla uczestników, do wykonania jest 8-9 zadań w czasie 30 minut na każde, a ich tematyka jest bardzo szeroka. Dodatkowym utrudnieniem jest bardzo różne wyposażenie stanowisk konkursowych - niektóre ze znajdujących się na nich urządzenia uczestnicy widzą po raz pierwszy. W skład komisji sędziowskich wchodzą nauczyciele zawodu wszystkich zaprzyjaźnionych szkół. W trakcie spotkania dyrektorów prezentowany jest dorobek i „warsztat pracy" organizatora; przyjmuje się też ustalenia, co do organizacji kolejnej edycji konkursu.
.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo