Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
AKTUALNOŚCI

W ramach projektu #kulturalna samochodówka# nasza Szkoła przeżyła niecodzienną lekcję historii. ZSS we współpracy z Fundacją Pomocy Socjalnej Pomost miał okazję gościć p. Eugeniusza Śliwińskiego - jednego z ostatnich były więźniów obozu koncentracyjnego Mauthausen- Gusen.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt."Gusen- wojna o pamięć" na licencji Muzeum Historii Polski i przede wszystkim mieli okazję usłyszeć osobistą relację i zadać pytania byłemu więźniowi obozu koncentracyjnego. Nasz gość przebywał w obozie koncentracyjnym w latach 1943-1945 (nr obozowy 22647), pracował w kamieniołomach, był ślusarzem w fabryce zbrojeniowej Steyera, a po wojnie pracował w poznańskiej fabryce Cegielskiego. Na koniec spotkania nasza Szkoła otrzymała publikację pt."Ocaleni z Mauthausen" Ośrodka Karta z bardzo osobistą dedykacją dla naszych uczniów. 

Mamy nadzieję, że ten sposób przekazu wiedzy historycznej zainteresuje uczniów naszą historią, gdyż #kulturalna samochodówka# pamięta o naszej przeszłości.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo