Fundacja Obywatelska Bazar wraz z Wielkopolskim Muzeum Niepodległości przygotowują film o Powstaniu Wielkopolskim. Będzie to pierwszy w historii pełnometrażowy dokument. Producenci zaprosili do udziału w roli statystów naszych uczniów. Zagrali oni w scenach zbiorowych związanych z wybuchem powstania. Zdjęcia odbyły się w niedzielę, 17 listopada w okolicach Starego Rynku. Uczniowie Samochodówki nie zawiedli zarówno jeśli chodzi o grę, jak również o charakteryzację i stroje. Dziękujemy za zaangażowanie oraz poświęcony przez Was czas !
Przewidywany czas ukończenia dokumentu to połowa 2020 roku. Film trafi do dystrybucji w kinach studyjnych oraz będzie emitowany w telewizji. Jego produkcję wspierają m.in.: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury, Wojewoda Wielkopolski oraz Samorząd Województwa