Nikodem Wierzbicki z klasy 1et jest najlepszym kierowcą KIA Platinum! Tak, wzrok Was nie myli ... Uczeń naszej szkoły stanął na podium! Poniżej wywiad z naszym mistrzem.

- Jak zacząłeś swoją przygodę z motorsportem? Kiedy odniosłeś pierwsze sukcesy?

Swoją przygodę z motorsportem zacząłem w wieku 6 lat na torze kartingowym w Poznaniu. Tata zaprowadził mnie na szkółkę organizowaną przez automobilklub wielkopolski.

- Co najbardziej fascynuje Cię w wyścigach?

Fascynuje mnie w wyścigach rywalizacja oraz to, że mogę poznawać nowych ludzi z całej Europy.

- Kto Cię inspiruje ? Czy masz swojego mistrza rajdowego?

Inspiruje mnie Robert Kubica, który pokazał, że nie można się poddawać i trzeba zawsze walczyć do końca oraz Lando Norris.

- Twoje obecne największe osiągnięcia to …

Zdobycie mistrzostwa Polski Kia Platinum Cup w 2019 roku.

- Jak udaje Ci się łączyć szkołę, treningi i codzienne obowiązki?

Nie jest to łatwe, ale już jestem przyzwyczajony, że od zawsze muszę odrobić wszystkie zadania oraz lekcje, które są w szkole.

- Wybrałeś naukę w  Zespole Szkół Samochodowych. Czym się kierowałeś przy wyborze tej szkoły ?

Szukałem szkoły, która będzie miała dużo wspólnego ze sportem samochodowym, jak i motoryzacją. Wybrałem Zespół  Szkół Samochodowych i był to strzał w dziesiątkę.

- Które przedmioty szkolne są zdecydowanie Twoimi ulubionymi ?

Moimi ulubionymi przedmiotami są wszystkie zawodowe.

-  I co dalej ? Co planujesz po technikum ?

Jak na razie chcę się skupić na nauce, ale  na pewno pragnę też po technikum zostać w środowisku motoryzacyjnym.

- Dziękuję za wywiad. Życzę kolejnych sukcesów !