Tworzenie płaszczyzny wymiany wiedzy i informacji na temat pojazdów elektrycznych to idea, która przyświeca nie tylko działaczom środowisk proekologicznych. Temat ten jest szczególnie bliski miłośnikom motoryzacji. Stąd zaproszenie do naszej szkoły przedstawiciela Forum Elektromobilności – Piotra Matuszewskiego, który uczniom samochodówki przybliżył tematykę dotyczącą rynku elektromobilności w Polsce i na świecie.

Opowiedział on o rozwiązaniach technicznych, informatycznych, prawnych i społecznościowych dotyczących tej branży. Była więc mowa o pierwszych samochodach  elektrycznych i współczesnych pojazdach zasilanych paliwami alternatywnymi, o rodzajach napędów, o zagrożeniach dotyczących środowiska, o zaletach posiadania aut elektrycznych np. zwolnienie samochodu z akcyzy czy darmowe parkowanie. Podkreślał, jak ważny jest wzrost świadomości w społeczeństwie w temacie ochrony zdrowia i środowiska. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali profesjonalisty, zadając mu wiele pytań jeszcze po zakończeniu spotkania.
Piotr Matuszewski jest autorem kilkudziesięciu artykułów do pism branżowych, w tym do kwartalnika „Transport Samochodowy”, był koordynatorem trzech edycji Eko Media Forum – największej w Polsce imprezy wystawowo-wydawniczo-eventowej promującej edukację ekologiczną. Absolwent Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracuje dziennikarsko z wydawnictwami branżowymi, m.in. „Energia i Recykling”, „Przegląd Komunalny”. Redaktor w czasopiśmie "Forum Elektromobilności". Współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w projekcie "Doing Green Business Together - almanach polskich zielonych technologii". Uhonorowany przez Ministra Środowiska odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej”. Członek rady programowej klastra Green Cars oraz Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.