Na podstawie informacji dyrektora CKE z 18 marca 2020 r.

Pełen tekst na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu

1.

Świadectwa oraz dyplomy i suplementy

Uprzejmie informuję, że ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty–termin przekazania:

świadectw potwierdzających kwalifikację w zawodzie–szkołom, placówkom lub centrom, pracodawcom i zdającym dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i suplementów–szkołom i zdającym został określony w harmonogramie jako „do 31 marca”. Okręgowe komisje egzaminacyjne będą przekazywały Państwu szczegółowe informacje w tej kwestii i ustalały z dyrektorami szkół sposób przekazania dokumentów.

2.

Złożenie deklaracji do egzaminu przeprowadzanego w sesji czerwiec –lipiec 2020 r. przez osoby, które nie zdały egzaminu w sesji styczeń –luty 2020 r.

Osoby, które nie zdały EPKwZ w sesji styczeń –luty 2020 r., będą mogły złożyć deklarację ponownego przystąpienia do niezdanej/niezdanych części tego egzaminu w sesji czerwiec –lipiec 2020 r. do 31 marca br. do dyrektora macierzystej szkoły. Deklarację będzie można złożyć również w formie elektronicznej, przesyłając skan albo wyraźnie zdjęcie podpisanego dokumentu na adres e-mail do sekretariatu uczniowskiego szkoły tj.

W imieniu swoim i pracowników ZSS bardzo proszę o wybranie tej formy składania deklaracji.

Pozdrawiam serdecznie

Paulina Słonimska