Szanowni Państwo

We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jednym z naszych głównych zadań, w obecnej bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej, jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie szkoły jak również naszym rodzinom.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, na podstawie rekomendacji organu prowadzącego oraz obowiązujących przepisów prawa zwróciłem się we wtorek z odpowiednimi wnioskami o wyrażenie zgodny na wprowadzenie w naszej szkole nauczania hybrydowego (naprzemienna nauka stacjonarna i zdalna – co drugi tydzień). Z podobnymi wnioskami zwrócili się również inni dyrektorzy poznańskich placówek oświatowych. Pozwoliłyby to na zmniejszenie liczebności uczniów jednorazowo przebywających na terenie szkół oraz w środkach komunikacji.

Niestety zgodnie z przekazaną dyrektorom szkół informacją Państwowy Inspektor Sanitarny nie wyda na dzień dzisiejszy zgody na taką formę nauki.  Wobec powyższego od 1 września br. rozpoczynamy nowy rok szkolny w normalnej stacjonarnej formie.

Przygotowane zostały i udostępnione na terenie stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym  „Wewnętrzne procedury funkcjonowania Zespołu Szkół Samochodowych w czasie epidemii” wraz z załącznikamiprzesłanymi przez MEN - „Wskazówki dla rodziców” i „10 zasad dla ucznia”.

Mam ogromną nadzieję, że pomimo pandemii wszyscy będziemy mogli w miarę możliwości normalnie funkcjonować, pracować i uczyć się.

Wszystkie ważne informacje i komunikaty będę przekazywał Państwu na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz przez MobiDziennik.

Marek Gabryelewicz

tip     mpk