Czy odrodzenie się Polski w listopadzie 1918r było przypadkiem, czy celowym działaniem Polaków? Kto był "ojcem" naszej niepodległości? Jak wyglądała sytuacja w listopadzie 1918r w Poznaniu?

Czy 11 listopada ochodzimy tylko imieniny ulicy sw. Marcin? Dlaczego powinniśmy pamiętać o naszej historii? Na te i inne pytania z okazji Święta niepodległości w ZSS odpowiedzi udzieli dr Mariusz Menz- adiunkt z Wydziału Historii UAM w Poznaniu. Zajęcia odbyły się w ramach Szkolnego Ośrodka Kariery, gdyż maturzyści ZSS mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjnĄ największej i najstarszej uczelni wyższej w Poznaniu. Mamy nadzieję, że naszym uczniom 11.11 będzie kojarzył się nie tylkoz pysznymi rogalami, ale przede wszystkim z wydarzeniami historycznymi.