Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
Galeria zdjęć

Dnia 8 grudnia 2014 r., dzięki uprzejmości Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych, w Zespole Szkół Samochodowych oficjalnie otwarto wystawę ukraińskiego artysty Sashy Maslova - „Weterani”, przedstawiającą portrety fotograficzne weteranów II wojny światowej z Polski, Ukrainy, Włoch, Japonii, Rosji, Słowenii oraz Stanów Zjednoczonych. W swoim założeniu projekt ten pozwala zajrzeć w emocjonalną stronę każdego z fotografowanych. Po prawie 70 latach od zakończenia wojny, która zabrała miliony istnień, fotografik spróbował przeanalizować i porównać życiorysy tych, którzy przetrwali i wciąż żyją. W celu zrealizowania projektu artysta podróżował po wielu krajach, gdzie fotografował i przeprowadzał wywiady. Udało mu się stworzyć swoistą mozaikę, złożoną z postaci, które były świadkami tej samej tragedii, a dziś żyją w różnych zakątkach świata. Na fotografiach znajdują się również weterani, mieszkający dziś w Wielkopolsce.


W twórczości Maslova znaczące miejsce zajmują ludzie. Prace tego ukraińskiego artysty były wystawiane w wielu międzynarodowych galeriach, w tym w Muzeum Narodowym w Kijowie, co tym bardziej powinno napawać nas dumą – wystawę w naszej szkole będzie można podziwiać aż do 15 stycznia 2015 r. Uczniowie mogli wysłuchać krótkiego wykładu na temat historii weteranów wojennych, którą przybliżył przedstawiciel Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych - Pan Mikołaj Klorek.

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo