Używamy plików cookie by ułatwić korzystanie z naszej strony. Poprzez korzystanie z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na twoim komputerze / urządzeniu.
Projekty unijne

logo FE Wiedza Edukacja Rozwoj rgb 1  EU EFS rgb 1       

 

 

 

 

 Logo ECAS1 European Commission Authentication Service (ECAS)


NAZWA PROJEKTU:

Nowe kompetencje i umiejętności w zakresie samochodów elektrycznych i hybrydowych sposobem na przeciwdziałanie bezrobociu - gwarancją sukcesu na rynku pracy dla mechanika samochodowego Electric Car Go !

 


CELE PROJEKTU:

Wdrożenie poznanych u zagranicznych partnerów nowych metod i sposobów nauczania przedmiotów zawodowych w zakresie pojazdów elektrycznych i hybrydowych;
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów i nauczycieli przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych, w zakresie nowych technologii związanych z samochodami elektrycznymi i hybrydowymi w trakcie praktyk odbywanych u zagranicznych partnerów;
Nawiązanie i rozwijanie trwałej współpracy w zakresie wymiany doświadczeń dotyczących metodyki kształcenia zawodowego i wspólnego korzystania z wypracowanych narzędzi dydaktycznych;
Nabycie nowych kompetencji gwarantujących lepszą jakość nauczania w kontekście perspektywicznych oczekiwań pracodawców;

 

Mobilności
Lp. Typ
uczestników
Liczba
uczestników
Liczba osób
towarzyszących
Kraj
docelowy

Data
rozpoczęcia
bez
podróży

Data
zakończenia
bez
podróży

Czas
trwania

(z podróżą)

  Kadra 5   Holandia 2016-10-17 2016-10-21 7
  Kadra 5   Francja 2016-09-19 2016-09-23 7
  Kadra 4   Słowenia 2016-10-03 2016-10-07 7
  Uczniowie 6 1 Holandia 2017-05-15 2017-05-26 14
  Uczniowie 6 1 Francja 2017-04-03 2017-04-14 14
  Uczniowie 6 1 Słowenia 2017-02-20 2017-03-03 14

 


ZASADY NABORU UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU:

a) uczniów

REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW do realizacji mobilności w ramach projektu 2015-1-PL01-KA102-015034

 

b) nauczycieli

 

 


PARTNERZY:

 
1. GARAC 3 Boulevard Galliéni Francja
 
site logo

2. SPSŠB Ljubljana Srednja poklicna in strokovna sola Bezigrad – Ljubljana
 
Lubljana 10702003 724791044277941 8705691923184963562 n
  www.spssb.si
3. STICHTING REGIONAAL ONDERWIJS CENTRUM ’S HERTOGENBOSCH VLIJMENSEWEG 2  Holandia
 
Holandia 10781911 120x120
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W dniu 15.02.2016 r   w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu przygotowanie kulturowe dla nauczycieli planowanych do odbycia praktyk Job Shadowing i uczniów planowanych do odbycia staży w szkole GARAC  we Francji.

W dniach od 26 do 30 września 2016 r. pięcioosobowa kadra nauczycielska Zespołu Szkół Samochodowych brała udział w szkoleniu w  GARAC 3 Boulevard Galliéni Francja dla mobilności kadry w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy zostali zapoznani z jego harmonogramem oraz systemem kształcenia zawodowego we Francji. Następnie zwiedzili szkołę, warsztaty, pracownię oraz poznali firmy współpracujące ze szkołą, a także poznali jej najbliższy region. Podczas pierwszych dni szkolenia uczestnicy obserwowali organizację i sposób prowadzenia zajęć w szkole i w warsztatach, w tym system wykonywania pracy przez ucznia „krok po kroku”). Kadra uczestnicząca w szkoleniu zapoznała się z wyposażeniem dydaktycznym i specjalistycznym pracowni szkolnych, zwracając uwagę na przygotowania do prowadzenia zajęć z zakresu pojazdów hybrydowych i elektrycznych. W ramach praktyk szkoleniowych typu job shadowing uczestniczyli w wybranych zajęciach dydaktycznych w szkole i na warsztatach, podczas których poznawali szczegółowo treści kształcenia uwzględniające alternatywne źródła napędu pojazdów samochodowych. W kolejnych dniach szkolenia uczestnicy brali udział w pracy stacji serwisowej, podczas której zapoznawali się z systemem zarządzania, obiegiem dokumentacji, a także obserwowali organizację i realizację szkolenia  uczniów podczas praktyk. Ważnym punktem szkolenia było także zorganizowane seminarium dotyczące aktywizujących metod kształcenia pracy z uczniami mającymi trudności w nauce, z dysfunkcjami oraz wymagającymi motywowania. Kadra nauczycielska została również zapoznana z programem ochrony środowiska, który obejmował przede wszystkim segregację i utylizację odpadów w małych i średnich przedsiębiorstwach na przykładzie serwisu samochodowego z uwzględnieniem alternatywnych źródeł napędu. Ostatni dzień  pobytu to  podsumowanie oraz oficjalne zakończenie wizyty partnerskiej, podczas którego uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające ich udział w szkoleniu  oraz dokumenty Europass-Mobflność.

 

W dniu 16.02 i 17.02.2016 r  w Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu zespół projektowy wspólnie z partnerami z Francji zorganizował wspólne warsztaty przygotowawcze dotyczące informacji o szkole, tradycji, kulturze miejscu  i środowisku  odbywania stażu.
 
 
 

 
W dniu 3.10 - 7.10.2016 r.  4 nauczyciele  Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu  odbywało  praktyki szkoleniowe typu job shadowing dla mobilności kadry w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, u partnera ze Słowenii.
Srednja poklicna in strokovna sola Bezigrad – Ljubljana jest szkołą zawodową kształcą młodzież z Ljubljany i okolicy w zawodach technicznych na trzech obiektach dydaktycznych .
W czasie pobytu uczestnicy praktyki zostali zapoznani z organizacją i prowadzeniem zajęć w szkole i warsztatach. Aktywnie uczestniczyli w wybranych zajęciach dydaktycznych poznając metody i formy kształcenia zawodowego na Słowenii. Uzupełnieniem tego była wizyta w wybranych stacjach serwisowych gdzie zapoznali się z wyposażeniem specjalistycznym (w tym do obsługi pojazdów hybrydowych i elektrycznych), obiegiem dokumentacji i organizacją pracy. Uczestniczyli w seminarium dotyczącym metod kształcenia i pracy z uczniami mającymi trudności w nauce. Nawiązali trwałą współpracę w zakresie wymiany doświadczeń dotyczących metodyki kształcenia zawodowego i wspólnego korzystania z wypracowanych narzędzi dydaktycznych Poznali metody zwiększające popularyzację zawodów związanych z branżą samochodową wśród młodzieży. Nabyli nowe kompetencje gwarantujące lepszą jakość nauczania w kontekście perspektywicznych oczekiwań pracodawców
Na koniec okresu mobilności uczestnicy otrzymali certyfikaty, potwierdzające ich udział w szkoleniu  oraz   wydane zostały im  dokumenty Europass-Mobflność .
Nauczyciele zgodnie ocenili że praktyka  była bardzo ciekawa , przyniosła wiele interesujących wniosków i obserwacji przydatnych do zastosowania i popularyzacji na naszym gruncie.  

 

  KLASY PATRONACKIE

aa    volvo log     dd      ee      ff      gg      hh      ii      jj      kk      ll      mm       nn      oo

bb      honda

 

 

  poznanlogo poznan                               logo men                                bip logo